Stare drewno

Stare drewno to materiał, który wizualnie ociepli wystrój domu, dodając mu uroku i tworząc niepowtarzalny klimat. Uzupełni zatem nowoczesne wnętrza o elementy, których im często brakuje, ale świetnie komponuje się również we wnętrzach tradycyjnych.

Drewno, które wróciło do „obiegu”, ma szerokie zastosowanie – może posłużyć jako belki stropowe,podłogi, struktury ścienne czy stylowe meble. Ocalałe drewno stanowi bowiem doskonałym surowiec meblarski. Jest suche i odpowiednio sezonowane, a przez to stabilne i wytrzymałe.
Pozyskanie takiego drewna niejednokrotnie wymaga od producenta znacznie więcej zaangażowania i czasu niż udanie się do pobliskiego tartaku. Pozyskiwane jest ono na przykład ze starych stodół, skrzynek transportowych czy nieużywanych już łodzi. Pochodzi więc z przedmiotów i obiektów, które mają swoją historię. Meble wytworzone z takiego drewna to przedmioty unikalne, stanowiące alternatywę dla artefaktów produkowanych mechanicznie. Elementy starego drewna we wnętrzach to propozycja między innymi dla osób, które lubią spędzać czas w niebanalnym otoczeniu i chcą, by ich dom lub miejsce pracy były urozmaicone przez stylowe przedmioty „z duszą”.
Decydując się na użycie starego drewna wspieramy działania ekologiczne, co może stanowić dodatkowy walor dla osób zainteresowanych kondycją środowiska naturalnego.

Źródła zdjęć:
blogovin.com(x2) / harpresbazaar.com / hqtv.com